30 maja 2014 Dom 0

 Pokonywanie wszelkich barier ograniczających poruszanie się na wózkach inwalidzkich oznacza często korzystanie z pomocy nowoczesnych urządzeń, które umożliwiają samodzielne poruszanie się osób niepełnosprawnych po schodach. Do najbardziej popularnych z nich należy zaliczyć przede wszystkim schodołaz gąsienicowy.

schodolazDzięki temu urządzeniu, które jest bardzo funkcjonalne oraz bezpieczne dla osób na nim się poruszających możemy pozwolić wszystkim niepełnosprawnym na nieco więcej samodzielności, która na ogół sprawia im wiele radości. Podobnym w swoim przeznaczeniu urządzeniem jest także krzesełko schodowe, które często nazywane jest windą krzesełkową.

Otóż dzięki niemu niepełnosprawne osoby oraz seniorzy mogą pokonywać wszelkie bariery związane z poruszaniem się po schodach między piętrami. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że montaż takich urządzeń w naszych domach pozwala na omijanie wszelkich barier architektonicznych, które uniemożliwiają osobom poruszającym się na wózkach normalne przemieszczanie się. Warto również dodać, że możemy je zakupić w wielu sklepach medycznych, bądź też bezpośrednio u ich producentów. Cena takich urządzeń, choć nie należy do najmniejszych jest jak najbardziej adekwatna do jakości takiego urządzenia. Zarówno krzesełka schodowe jak również schodołazy są prawdziwą rewolucją w umożliwianiu poruszania się po schodach osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Działają one na zasadzie dźwigu. Warto również zauważyć, ze na ogół są one bardzo łatwe w obsłudze, nawet dla niepełnosprawnych ludzi.

Wiele modeli schodołazów można znaleźć na stronie firmy Wanmed – http://www.wanmed.pl/schodolazy/schodoazy.html