22 kwietnia 2017 Zdrowie 0

Coraz więcej osób ma problem z nadwagą. Ta z kolei jest pierwszym krokiem do otyłości. Dietetycy biją na alarm i coraz częściej mówi się o profilaktyce tej choroby cywilizacyjnej. W Polsce nie tylko więcej dorosłych ma problem z nadwagą, ale również dzieci.

Lipoliza laserowa i rollmasaż, czyli nowoczesne metody wyszczuplające

efektywne odchudzanie w LublinieW związku z tym w wielu salonach kosmetycznych możliwe jest skorzystanie ze specjalnych zabiegów odchudzających lub wspomagających odchudzanie. Wśród tych zabiegów na pewno warto wyróżnić lipolizę laserową. Jak sama nazwa wskazuje, używa się tutaj specjalnego lasera. Cały zabieg ma na celu nie tylko stopienie tłuszczu, ale również jego usunięcie, odessanie. Odsysanie tłuszczu polega na wprowadzeniu bardzo cienkiej sondy pod skórę. Jeśli ktoś nie chce poddać się inwazyjnemu zabiegowi tj. liposukcji, to powinien zapoznać się z lipolizą laserową. Jeśli chodzi o efektywne odchudzanie w Lublinie, to ten zabieg z pewnością jest godny polecenia. Liposukcja niesie za sobą o wiele więcej skutków ubocznych niż lipoliza laserowa. W tym zabiegu wykorzystuje się oczywiście znieczulenie w czasie wprowadzania sondy pod skórę. Jest to znieczulenie miejscowe. Kolejną metodą wyszczuplającą dostępną w gabinetach kosmetycznych jest tzw. rollmasaż. Bardzo często łączy się tę metodę z zastosowaniem podczerwieni i koloroterapii. W rollmasażu korzysta się ze specjalnego wałka posiadającego wypustki.

To one pozwalają na szybsze wydostawanie się toksyn z organizmu. Wiadomo zaś, że duża ilość toksyn w organizmie spowalnia proces odchudzania. Rollmasaż daje możliwość pozbycia się szkodliwych produktów przemiany materii. Poza tym wypustki działają tak, że prowadzą do zwiększenia elastyczności skóry. Warto zapoznać się zarówno z lipolizą laserową jak i rollmasażem, czyli metodami dostępnymi w salonach kosmetycznych.