27 października 2015 Biznes 0
tłumaczenia

Bydgoszcz miasto mojego dzieciństwa, tu skończyłam szkolę podstawą, potem liceum, tu przeżyłam najpiękniejsze chwile mojej młodości. Na studia poszedłem do Poznania, uczelnia w rankingach plasowała się wysoko. Poznań miasto targowe, sadziłam że po germanistyce znajdę pracę w obsłudze targów. Niestety, mimo iż zdałam egzamin, a tytuł: tłumacz Bydgoszcz przysięgły brzmiał dumnie, pracy nie mogłam znaleźć.

Jak znaleźć prace w Bydgoszczy jako tłumacz?

tłumaczeniaWertowałam gazety w poszukiwaniu pracy. Przeglądałam strony internetowe, wpisywałam: tłumacz Bydgoszcz, tłumacz przysięgły niemieckiego, znajdowałam oferty tłumaczeń, a nie ofert pracy dla tłumaczy. Zaczęłam zastanawiać się czy może powinnam skończyć dodatkowe studia podyplomowe. Biłam sie z myślami, bo w końcu na studia podyplomowe trzeba opłacić. Pewnego dnia przeczytałam ogłoszenie, że potrzebują do pracy w sklepie w Bydgoszczy, język niemiecki będzie dodatkowym atutem. Postanowiłam wrócić do rodzinnego miasta, zamieszkałam z rodzicami i z odrobiną goryczy rozpoczęłam pracę. Nie uwierzycie, ale właśnie w ten sposób znalazłam pracę marzenie. Popracowała trochę na różnych stanowiskach, a potem wysłano mnie na sześciomiesięczny kurs do Niemiec. Z Polski na tym kursie było mnóstwo osób, które uczyły się języka niemieckiego, potrzebowały pomocy w znalezieniu lokum, w tłumaczeniu dokumentów i tak na początku byłam tłumaczem okazjonalnym, aż któregoś dnia szef działu odpowiedzialnego za rynek wschodni zaproponował mi pracę jako tłumacza.

Byłem tłumacz Bydgoszcz w dużej niemieckiej sieci handlowej, która swoje sklepy posiada w całej Europie. Gdy to opowiadam nieraz młodym osoba poszukującym stażu widzę uśmiech na ich twarzach , pewnie mi nie wierzą. Teraz mam największe biuro tłumaczeń w Bydgoszczy, a zaczynałam jako ekspedientka. Nieraz trzeba zaryzykować by znaleźć pracę marzeń, choć droga jest do niej kręta.