27 listopada 2014 Handel 0

Jest wiele typowych opcji na tańsze koszty palenia. Można na pierwszy rzut oka przerzucić się na tańszy rodzaj papierosów. Dla osób, które są niczym koneserzy tytoniowych inhalacji czyli palenia taka opcja jest często trudna do realizacji ze względu na walory smakowe, a właściwie ich pogorszenie.

Tańszym sposobem na palenie może być nieco inna opcja uwzględniająca zakup urządzenia, którym jest e-papieros. Jest to na pewno dużo lepsza propozycja, niż zmienianie papierosów na tańsze, które pod względem jakości i smaku są na bardzo niskim poziomie. Urządzenie, które przypomina papieros jest zasilane specjalnym akumulatorkiem, który trzeba jak najbardziej ładować.
Dlatego po zakupie takiego urządzenia na przykład w miejscu jakim jest Białystok, można spodziewać się odpowiednich akcesoriów, czyli ładowarki oraz płynu. Płyn to mieszanina specjalnych substancji między innymi gliceryn, nikotyny, po których grzałka, która umieszczona jest wewnątrz takiego e-papierosa wytwarzana jest para. Taka para jest bardzo podobna do typowego dymu tytoniowego, dlatego palacze mają w pewnym sensie zaspokojone potrzeby palenia. Dlaczego w pewnym sensie? Dlatego, ponieważ takie elektroniczne palenie jest nieco innym rodzajem palenia. Różnice wynikają ze smaku dymu.
Smakowe liquidy jak wiadomo wytwarzają dym o konkretnym smaku i niekiedy zapachu. Zwyczajny papieros podczas palenia tli się wytwarzając dość duszący, drażniący dym, który nie tylko podrażnia samego palacza, ale także i osoby przebywające w jego towarzystwie. E-papieros nie jest tak niebezpieczny dla otoczenia, toteż nie ma zakazu użytkowania go w miejscach publicznych. Przechodząc do sedna sprawy, tańsze palenie z e-papierosem uwarunkowane jest wykorzystaniem buteleczki z płynem, który jest warunkiem wymiennym. Wartość takiej buteleczki szacowana jest jako około dwustu papierosów.

W porównaniu z zakupem tylu paczek papierosów, by ta wartość była równoważna trzeba byłoby wydać ogromną ilość pieniędzy. Cena za taką buteleczkę zwykle nie przekracza wartości 10zł, a w najdroższym wypadku 30zł.