21 września 2017 Motoryzacja 0

Podczas planowania transportu z wykorzystaniem przyczepki najwięcej problemu sprawia odpowiednie przymocowanie danego ładunku. Jest ono bardzo ważne gdyż zależy od niego to czy w sposób bezpieczny dostarczymy dany towar we wskazane miejsce. Dlatego też myśląc o właściwym wyposażeniu swojej przyczepki warto zastanowić się nad montażem odpowiednich uchwytów do zamocowania ładunku.

Solidne zabezpieczenie – założenie uchwytu w podłodze

solidny uchwyt podłogowyWyposażając przyczepę należy pamiętać o zamontowaniu elementów umożliwiających zamocowanie za pomocą odpowiednich pasów ładunku. Na rynku znajdziemy wiele tego typu akcesoriów przeznaczonych właśnie do zamontowania na niedużych przyczepkach. Taki solidny uchwyt podłogowy powinien być wykonany z wysokiej jakości metalu tak aby każdy przymocowany do niego towar był odpowiednio zabezpieczony i nie zmienił swojego położenia podczas jazdy. Myśląc o założeniu takiego uchwytu warto dowiedzieć się czy wybrany przez nas model posiada odpowiednie atesty świadczące, że przeszedł on odpowiednie testy wytrzymałościowe w specjalnych placówkach badawczych gdzie prowadzone są specjalistyczne testy pozwalające na dokładne sprawdzenie danego uchwytu. Gdy już wybierzemy właściwy dla naszych potrzeb należy dokładnie zapoznać się z dołączoną do niego instrukcji montażu w której znajdziemy wskazówki jak go zamontować tak aby był on stabilnie przymocowany do podłoża przyczepki. Jeśli chodzi o koszt jego zakupu to nie jest on wysoki, gdyż takie uchwyty są łatwo dostępne w wielu punktach sprzedaży.

Zamocowanie ładunku na przyczepie jest bardzo ważną kwestią gdyż ma duży wpływ na bezpieczeństwo całej drogi oraz na stan danego ładunku. Opisane powyżej rozwiązanie pozwala na odpowiednie zamocowanie towaru, co daje pewność, że nie ulegnie on uszkodzeniu podczas trasy.