25 marca 2016 Technika 0
program księgowy

Jestem księgową w firmie zajmującej się sprzedażą mebli. Jesteśmy dużym przedsiębiorstwem, dzięki czemu pracy nam nigdy nie brakuje. Szczególnie w okresie rozliczeń rocznych do różnych instytucji mamy pełne ręce roboty.

Program księgowy ułatwi prace

program księgowyNawet jeśli korzystamy z Excela to i tak jest to dużo pracy. Kilka tygodni temu nasz szef stwierdził, że trzeba usprawnić pracę w naszym dziale. Kupi nam program finansowo księgowy, dzięki czemu wszystko powinno iść nam sprawniej i szybciej. Nie cieszyliśmy się jednak z tego powodu. Owszem, na pewno taki program księgowy sprawi, że będzie się nam lepiej pracowało. Jednak wiedzieliśmy już co stało się a magazynierami. Szef kupił wcześniej dla nich program magazynowy, żeby lepiej było im składać zamówienia. Jednak okazało się, że przez to kilak osób straciło pracę, bo nie było nam potrzebnych tylu magazynierów. Obawialiśmy się, ze to samo stanie się z nami, zatem nie czekaliśmy na program finansowo księgowy. Mieliśmy rację. Praca szła nam szybciej, więc mniej osób mogło być odpowiedzialnych za księgowość. Zaczęły się zwolnienia. Mnie na szczęście one ominęły, ale moje dwie koleżanki zostały zwolnione. Z jednej strony na pewno takie programy są przydatne dla firm, ale z drugiej wiele osób na nich traci. Nie można zatem kupować czegoś, bez myślenia o konsekwencjach.

Może gdybym była szefem to też bym tak zrobiła, ale z punktu widzenia pracowników jest to umiarkowanie korzystne. Mam nadzieję, ze szef znowu ni spadnie na jakiś genialny pomysł z nowym programami.