20 stycznia 2018 Dom 0

Ziemia – jako planeta – jest miejscem życia wielu organizmów od milionów lat. Warto o nią dbać, bo tylko w taki sposób życie na niej będzie dostępne przez następne miliony. Człowiek musi więc rozsądnie gospodarować, aby to było możliwe. Jednym z przykładów takiego rozsądku jest recykling i segregowanie śmieci – czyli coś, co może realizować codziennie każdy, kto chce wnieść swój wkład w ekologię.

Cztery plastikowe pojemniki ratują planetę

Pojemniki plastikoweTo, że plastikowe kosze na śmieci ratują ziemię to fakt. Fajnie jest wiedzieć dlaczego tak jest. Wiedza ta da ludziom świadomość tego co robię, a to zwiększy ilość osób, które segregują swoje odpady. Wiadomo, że po kolorach i napisach można dowiedzieć się gdzie wrzucić śmieć, dlatego nie ma sensu tego opisywać. Wszyscy potrafią rozróżnić od czego są te pojemniki plastikowe. Ale po co dzieli się je na takie grupy? Chodzi o to aby do zakładów oczyszczania trafiały śmieci w jednolitych kupkach. Dzięki temu oszczędzamy drzewa, powietrze, wodę i glebę. Część – która da się przerobić – będzie użyta ponownie, a przeciętny człowiek w ogóle nie odczuje, że korzysta z czegoś ponownie przetworzonego. Ale są z tego plusy, mianowicie to, że nie będzie trzeba ścinać drzew by zrobić papier, ani zanieczyszczać powietrza do produkcji plastiku. Tak samo nie będzie problemu z zalegającymi plastikami w ziemi, przez co plastik nie będzie przechodził w strukturę roślin. Zyskamy zdrowie, porządek, a także perspektywy na dalsze życie w dobrych warunkach dla całej ludzkości i nie tylko. Zwierzęta również na tym skorzystają, co znowu wpłynie na jakość życia ludzkiego w postaci zdrowego, czystego mięsa.

To czego potrzebujesz do realizacji wielkich idei ekologicznych to czysta proza życia. Podobno 90% ludzi w Polsce ma kosz na śmieci pod zlewem. Wystarczy zmienić jeden duży na cztery mniejsze i trzymać się zasady segregacji odpadów. Tak niewiele trzeba, by zrobić coś wielkiego. Cztery plastikowe pojemniki przedłużą życie naszej planety.