25 lipca 2017 Rozrywka 0

Jeśli już posiadamy jakiś dom, chcemy aby był piękny. Staramy się go udekorować tak, aby całe nasze otoczenie było zachwycone – nie tylko my, jako właściciele. Nasz dom ma zachwycać, a jednocześnie być funkcjonalny. Także wnętrza powinny być takie, abyśmy czuli się w nich wyjątkowo. Jak to zrobić?

Różnorodność ozdób w stylu decoupage 

różne ozdoby do decoupageGeneralnie – decoupage to styl ozdabiania naszego otoczenia w formie ekologicznej (czyli bardzo modnej w dzisiejszych czasach) Ekologicznej, to znaczy jednocześnie, że takie ozdoby powinny być wykonane z materiałów pochodzących z natury. Nie może być tutaj nic sztucznego, czy przetworzonego. Nikt nie wyobraża sobie jak różne ozdoby do decoupage wykonywane są np. z plastiku (choć przecież plastik pochodzi pośrednio z natury – jest wykonywany na bazie ropy naftowej), ale jest to materiał uważany za sztuczny. Decoupage może być wykonany z drewna, bawełny, wełny, czy nawet sklejki. Forma jest dowolna i zależna jedynie od ludzkiej wyobraźni. Można udekorować cały dom tak, jak nikt inny tego nie udekoruje. Takie ozdoby są wyjątkowe i najczęściej niepowtarzalne. A najlepsze jest to, że ozdabianie domu w stylu decoupage jest tanie i praktycznie na każdą kieszeń. Decoupage może przybierać różne formy. Mogą to być zarówno zwierzęta, jak i kwiaty, czy drzewa. Ale nie tylko „kształty” natury są preferowane w takim stylu ozdabiania domu. Przecież z drzewa można zrobić mnóstwo przedmiotów, które dopasujemy do naszej osobistej przestrzeni.

Warto zainteresować się taką formą ozdabiania własnego domu, czy mieszkania tym bardziej, że same przedmioty do ozdabiania mogą być jak najbardziej indywidualne. Trzeba też pamiętać, że ozdoby można wykonywać samemu używając do tego zarówno drewna, sklejki, czy wełny, lub innych naturalnych materiałów.