21 maja 2015 Dom 0

Niskie temperatury na zewnątrz w zimie są zmorą wielu mieszkańców naszego kraju. Zmuszeni są oni wtedy dobrze ogrzewać swoje domy i mieszkania. Wszystko po to, by móc egzystować w komfortowych warunkach i cieszyć się prawdziwym, domowym ciepłem. Jak się okazuje, największy problem z ogrzaniem swojego mieszkania mają mieszkańcy kamienic w miastach naszego kraju. Dlaczego?

Nakładka na kaloryfer potrafią uatrakcyjnić kaloryfer

Budynki te są bowiem już bardzo leciwe. Co więcej, każde z mieszkań w kamienicy jest bardzo wysokie, co zdecydowanie utrudnia solidne ogrzanie każdego z pomieszczeń, które sufit posiada na bardzo niestandardowej wysokości. Jak temu zaradzić i jednocześnie nie zmarznąć?

nakładka na kaloryferZ pewnością warto przyjrzeć się naszym grzejnikom, a raczej tym, co jest dookoła nich. Zwróćmy uwagę czy grzejnika nie zasłania obudowa na grzejnik czy osłona grzejnika, która niepotrzebnie hamuje oddawanie ciepła w pomieszczeniu. Nakładka na kaloryfer jest bardzo dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem, ale tylko w ciepłych wnętrzach, w których dogrzanie i osiągnięcie właściwej temperatury nie jest żadnym problemem. Nie ma się więc co dziwić, iż wszelkie gadżety na kaloryferach znajdziemy najczęściej w nowym budownictwie, gdzie ogrzanie mieszkania nie stanowi już absolutnie żadnej trudności. Wysokie pomieszczenia kamienic, w których grzejniki są dodatkowo osłaniane najróżniejszymi akcesoriami, są bardzo trudne w ogrzaniu. Zrezygnowanie z gadżetów tego typu nie jest wcale łatwe, ponieważ ich wybór oraz funkcja, dekoracyjna, którą mają pełnić, jest naprawdę imponująca. Nakładka na kaloryfer czy osłona grzejnika pełni bardzo często także funkcję praktyczną- staje się podręczną półką, która zastępuje przykładowo stolik nocny. Jeśli mieszkamy jednak w kamienicy i lubimy solidne ciepło w naszym mieszkaniu, pamiętajmy o tym, by na czas sezonu grzewczego i niższych temperatur na zewnątrz zrezygnować z tego typu dekoracji i akcesoriów. Zamiast funkcji praktycznej i dekoracyjnej zabiorą nam one ciepło wydzielane przez grzejniki, które w przypadku kamienic jest bardzo pożądane.