17 maja 2017 Wnętrza 0

Standard mojego życia podniósł się, gdy oboje z mężem dostaliśmy awans i postanowiłam zacząć realizować swoje marzenia. Jednym z nich była zamiana mieszkania na dom i posiadanie kominka. Nie wkładu, nie imitacji, nie pieca… Chciałam mieć prawdziwy, elegancki kominek z gipsu. Potrzebowałam przy tym pomocy.

Elementy sztukaterii sprzedawane w stolicy

sztukateria sprzedawana w WarszawieZasięgnęłam informacji, na temat sztukatorstwa w Warszawie. Sama też postanowiłam sprawdzić na czym stoję i nabyć choć podstawowe informacje na temat sztukaterii. Dowiedziałam się, że jeśli kominek ma być prawdziwy musi być z gipsu. Imitację można wykonać ze styroduru lub pianki poliuretanowej. Sprzedają ją wielu miejscach. Stolica mała nie jest. Mój sztukator powiedział, że kominkiem się zajmie i faktycznie po kilku tygodniach miałam to co mi się marzyło – był cudowny. Jednak teraz trochę brakowało czegoś jeszcze. Wpisałam w Internecie hasło: sztukateria sprzedawana w Warszawie i postanowiłam poszukać czegoś na żywo w sklepach. Natrafiłam w jednym z nich. Pięknie podświetlany sufit i ekrany na ścianie. Klasyczne połączenie dobrego smaku i gustu. Chciałam to mieć. Sztukaterię mogłam kupić sama, ale wykonawstwo to już zupełnie inna sprawa. Oboje z mężem wiedzieliśmy, że nasz wykonawca zajmował się również renowacją zabytków i miał wieloletnie doświadczenie. Fasety na ściany wybrałam z pianki, bo to czysta robota jak mi powiedziano. Ekrany były z drobnych listew więc musiały być odlewane na wymiar. W sumie remont domu, do którego się wprowadzaliśmy trwał trzy miesiące, ale jest tak pięknie, że nie ma w nic co bym poprawiła.

Kiedyś byłam bardzo oszczędna. Oszczędność ta osiągnęła granice przesady, więc postanowiłam coś z tym zrobić. Teraz, gdy najbliższe kilka lat nie planujemy inwestować w dom, postanowiliśmy zwiedzać. Podróże stały się naszą regularną przyjemnością.