2 sierpnia 2016 Bez kategorii 0
modele domow

Moja szkoła co roku organizuje jakiś wyjazd. W tym roku nauczyciele oraz rodzice zadecydowali, że naszym celem podróży zostanie stolica Polski. Byłem zadowolony z tej decyzji, ponieważ Warszawa ma wielką ofertę związaną z atrakcjami turystycznymi i na pewno nie będziemy się nudzić.

Historia człowieka – modele domów z przeszłości

modele domowPierwszym punktem naszej wycieczki było muzeum związane z historią człowieka. Właściwie była to wystawa, która będzie w tym miejscu tylko przez określony czas i nasza wychowawczyni stwierdziła, że warto skorzystać z takiej okazji. Moim zdaniem był to dobry pomysł i znakomita lekcja historii. Po wejściu na miejsce można było zauważyć, że wszystko jest ułożone według czasu. Nie które makiety przedstawiały życie ludzi w prehistorii i można było dowiedzieć się kilka ciekawostek. Bardzo pomagał nam w tym wynajęty przewodnik, który był w tym obeznany. Również makiety domów były wykonane w stary sposób tak aby oddawać rzeczywistość. Można było wyobrazić sobie jak żyli ludzie pierwotni. To zrobiło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ ciągłe polowania oraz walka o przetrwanie musiały być nie zwykle trudne. Jednak tak kiedyś było. Prawie na końcu makiety architektoniczne przedstawiały zamki oraz szlacheckie dworki.

 

Ostatecznie każdemu podobało się to miejsce i można było z niego wynieść mnóstwo wiedzy. Czasami warto pójść do muzeum aby się czegoś dowiedzieć. Ja na dodatek bardzo lubiłem historię i było to dla mnie atrakcyjne miejsce. Niestety część moich kolegów miała trochę inne zdanie i strasznie się męczyła.