31 października 2014 Dom 0

Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce raczej nie spotykało się desek sedesowych innych niż białe. Obecnie odwiedzając pierwszy z brzegu sklep z wyposażeniem do domu, można zostać wręcz porażonym liczbą egzemplarzy. Różnią się kształtem, materiałem wykonania, wielkością oraz jakżeby inaczej wygodą. Obecnie na rynku można spotkać deski wykonane z twardego plastiku, jak również te pokryte miękkimi nakładkami.

W zależności od indywidualnym preferencji, klient może wybrać także deski wc, które są specjalnie przystosowane do korzystania przez dzieci. Jak twierdzą rodzice, możliwość skorzystania z dodatkowej, mniejszej deski jest istotnym elementem procesu wychowawczego, w którym uczy się dzieci samodzielności i radzenia sobie w toalecie. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, warto rozważyć zakup deski z mechanizmem ochronnym, uniemożliwiającym szybkie jej opadanie. Tak zwane deski wolno opadające są szczególnie przydatne w przypadku mieszkania z małym pociechami. Czy jakość deski ma znaczenie? Na krótką metę niekoniecznie, jednak biorąc pod uwagę, że będzie się z niej korzystało latami, czasami warto zainwestować w ten element wyposażenia.
Tym bardziej, gdy właśnie jest się w trakcie remontu łazienki. Wówczas szczególnie opłaca się dopasowanie deski sedesowej do reszty wyposażenia. Uzupełni wystrój i będzie się ładnie komponować. Obecnie w sklepach można znaleźć deski klasycznie białe, ale także czarne oraz te w innych kolorach. Niektórzy wybierają produkty różnobarwne lub posiadające różnego rodzaju motywy. Na niektórych deskach można zatem spotkać wnętrze oceanu, a na inny postać człowieka, który stwarza wrażenie, iż wynurza się z wnętrza deski.

Bez względu na walory estetyczne, które można swobodnie dobierać do swojego gustu, zawsze opłaca się dostosowywać je do jakości. Deska powinna być wygodna, a nowoczesne materiały są w stanie zapewnić naprawdę duży komfort. Warto także rozważyć zakup produktu z materiału zmniejszającego ilość bakterii, który łatwo będzie utrzymać w czystości.