25 marca 2016 Biznes 0
mata dla psa

Dobermany są dla mnie całym światem. Moja rodzina już od wielu pokoleń prowadzi bardzo popularną hodowlę tej rasy. Ja jako jedyny syn musiałem przejąć znaczną część obowiązków. Częste wyjazdy na wystawy, wychowanie szczeniąt i sporządzanie całych rodowodów stało się moją codziennością.

Mata dla psa dla małych psów

mata dla psaRównież prowadziliśmy naszą własną stronę internetową i tam wstawialiśmy zdjęcia naszych dobermanów. Bardzo istotną rolę pełni odpowiednie legowisko dla psa. Zwłaszcza podczas wychowywania i rodzenia nowych osobników. Musi być odpowiednio szerokie i dobrze wyprofilowane. Często tak małe zwierzę może utknąć i udusić się. Nie można ich pilnować przez cały czas. Również musi być odpowiednio miękkie i stabilne. Wszelkie przewrócenia mogą zakończyć się tragicznie. Nasze posłanie dla psa jest zazwyczaj sprowadzane z najlepszych sklepów zoologicznych. Z jednym mamy nawet podpisaną stałą umowę i tak kupujemy największą część potrzebnego wyposażenia. Czasami dostajemy coś w prezencie od naszych znajomych. Ostatnio był to duży materac dla psa. On idealnie nadawał się do samochodu. Czasami zdarzały się bardzo ciężkie podróżne na odległe wyprawy. Ja musiałem zapewnić komfort jazdy. Nie mogłem dopuścić do żadnej niebezpiecznej sytuacji. Również ułatwiało to normalny transport dobermanów. Była to duża rasa i potrzebowała szczególnej uwagi. Pewnego dnia wpadła mi w oko mała budka dla psa. Jednak nie mogłem jej nabyć. Była dla mojej rodziny po prostu zupełnie nie potrzebna. Nie można było kierować się chwilowym zachwytem. W zamian za to w naszym salonie pojawiła się zupełnie nowa mata dla psa. W niej można było umieścić młode zwierzęta. Ich skóra była nie zwykle delikatna.

Tak bywało z najbardziej wymagającymi jednostkami. Oczywiście musiałem zapewnić dla nich stałą opiekę weterynaryjną. Podpisałem nawet stosowną umowę z jednym znakomitym specjalistą.