21 grudnia 2015 Biznes 0
Strzyżenie psa

Jeżeli dbamy o naszego pupila chcemy aby wyglądał i czuł się jak najlepiej. Dlatego właśnie kupujemy pełnowartościowe karmy, chodzimy z nim do weterynarza czy dbamy o to aby miał dużo ruchu. Jednak wielu właścicieli psów zapomina o jednej i to bardzo ważnej rzeczy jaką jest strzyżenie psów czy trymowanie. Przez to niedopatrzenie wszelkie pozostałe wysiłki mogą pójść na marne, a nasz pupil nie będzie zadowolony.

Czy strzyżenie psów to konieczność?

Strzyżenie psaWeterynarze twierdzą, że stan zwierzęcia można poznać po jego sierści. Czyli jeśli jest zadbana pies czuje się dobrze. Jeżeli jednak włosy są za długie, nieregularne i tracą swój aksamitny blask znaczy to, że nie jest on zbytnio zadowolony. W takiej sytuacji strzyżenie psów jest konieczne.Właśnie dlatego trzeba przywiązywać specjalną uwagę do tego typu spraw. Zalecane jest stopowanie specjalnych szamponów, odpowiednich do sierści naszego pupila, jak i również częste strzyżenie psów. Te ostanie usługi są dostępne praktycznie w każdym większym mieście i korzystanie z nich znacznie poprawi samopoczucie naszego czworonoga. Z reguły psi fryzjer nie tylko obcina włosy ale tez przeprowadza masę innych zabiegów które zadowolą naszego zwierzaka. Między nimi jest: Strzyżenie, Kompanie z suszeniem, Obcinanie pazurków, Czyszczenie uszu, Depilowanie kanałów słuchowych Te usługi proponuje pewien fryzjer dla psów w Krakowie ale praktycznie każdy salon ma podobne w swojej ofercie. Łatwo jest więc zauważyć, że taki salon fryzjerski dla psów to odpowiednik ludzkiego spa i oferuje znacznie więcej niż tylko strzyżenie psów czy czesanie sierści. Nic więc dziwnego, że po takiej wizycie nasz pupil będzie czuł się jak nowo narodzony. Poza tym nie musimy się przejmować zbyt wygórowanymi cenami za takie usługi.

Cały kompleksowy pakiet przedstawiony powyżej zaczyna się już od siedemdziesięciu złotych dla małych psów. Oczywiście cena będzie rosnąć wraz z rozmiarem psa, jednak możemy być pewni, że nawet przy największych olbrzymach nie przekroczy ona trzystu pięćdziesięciu złotych.