21 stycznia 2017 Dom 0

Dostałem po babci domek na wsi. Cieszyłem się z tego powodu, ponieważ mogłem teraz wygodnie zamieszkać z moja rodziną. Z praca nie było problemu, ponieważ pracuje zdalnie. Największy problem sprawił mi remont tego domu. Prawie wszystko było tutaj do wymiany. Nawet balustrady na balkonie, w które wdzierała już się rdza i nie spełniały wszelkich warunków bezpieczeństwa.

Balustrady szklane – na co zwracać uwagę?

nowoczesna balustrada szklana z KrakowaOczywiście musiałem wymienić tą balustradę. W związku z tym wybrałem się do sklepu, w którym można było dostać takie produkty. Najbardziej mi się podobała nowoczesna balustrada szklana z Krakowa, która była bardzo delikatna. Jednak zanim podjąłem decyzję, musiałem obejrzeć wszystkie propozycje i zapoznać się z rodzajem szkła. Szkło na balustrady jest różne, jednakże musi spełniać wszelkie normy takie, jak brak kruchości i bardzo dobra wytrzymałość. W przypadku jego zbicia odłamki nie powinny być absolutnie ostre. Szkło hartowane jest właśnie spełniającym te kryteria materiałem budowlanym. Bardzo dobrym rozwiązaniem bedzi9e balustrada, która będzie stworzona ze szkła laminowanego. Ogólnie jest ono takie samo, jak powyższe z tym, że w przypadku zbicia szkło się nie rozsypuje z uwagi na izolacyjną powierzchnię przyklejoną na jego strukturze. Nieco droższe jest szkło dekoracyjne. Odnosi się to do produktów nieprzezroczystych z matowymi powierzchniami, które często są robione na zamówienie. Problemem może stać się czyszczenie takiej powierzchni, jednakże znaleziono już na to sposób – powłoka samoczyszcząca. Oprócz tego mogę jeszcze kupić balustrady ze szkła profilowanego.

Zdecyduję się jednak na tradycyjną balustradę przezroczystą na balkon z delikatnym wzorkiem. Spełnia wszystkie kryteria i posiada atest bezpieczeństwa.